Hayat Sigortası Nedir, Neden Yaptırılır?

Hayat Sigortası Nedir, Neden Yaptırılır?

Risk hayat sigortası nedir diye baktığınızda günlük yaşamda karşınıza çıkabilecek olumsuz durumlara karşı sizi güvence altına alan sigorta türü olduğunu görebilirsiniz. Bu sigorta türüne ait ürün seçimi yaparken ihtiyacınıza uygun olanı tercih etmelisiniz. Kalıcı sakatlık ya da yaşam kaybı gibi risklere karşı hayat sigortası ile kendinize ya da yakınlarınıza maddi güvence sağlayabilirsiniz. Bu sigorta türü için poliçe süresi bir yıl olarak belirlenmiş olup her yıl poliçe yenileyerek haklarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Poliçe süresi içerisinde ölüm veya sakatlık hali oluştuğunda poliçedeki teminat tutarı kadar ödeme yapılır. Bu imkandan yararlanmak için 18 ile 65 yaş arasında olmak gerekir. Sigortanın ana teminatı vefat olup dilerseniz buna hastalık ya da kaza sırasında meydana gelebilecek kalıcı maluliyet durumunu da ilave ettirebilirsiniz.

Hayat Sigortası Nasıl Yapılır?

Risk hayat sigortası yaptırmak istediğinizde ilk olarak online fiyat teklifi alabilirsiniz. Demir Sağlık tarafından sunulan bu hizmetten yararlanmak için cep telefonu numarası, e-posta adresi, adınız ve soyadınız gibi temel bilgileri girerek teklif talebinizi iletebilirsiniz. Aynı hizmetten iki can hamilelik sigortası, özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası, seyahat sigortası ve benzer sigorta türleri için de yararlanabilirsiniz. En kısa süre içerisinde size müşteri temsilcisi tarafından geri dönüş yapılacaktır. Onay verdiğiniz takdirde sigorta teminatlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Hayat Sigortası Ne Kadar?

Risk hayat sigortası ne kadar diye merak ediyorsanız net fiyat almak adına sigorta acentesi ile irtibat kurmanız gerekir. Bu noktada Demir Sağlık sizin için en doğru seçim olacaktır. Fiyatlar belirlenirken cinsiyet, yaş ve bu gibi özellikler dikkate alındığından herkes için farklı risk hayat sigortası teklifi sunulur. Eğer poliçenize ek teminat da koymak isterseniz bu durumda kapsam genişleyecek ve fiyatlar da değişecektir.


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*