Terrarium

Latince kökenli olan terrarium, terra kelimesinden türeyerek günümüzde teraryum olarak pek çok hediyelik eşya satan mağazaların vitrinlerinde yerini alıyor. Genellikle cam fanuslar, vitrin fanuslar ve pot denilen dış ünitelerin açık, yarı açık ve kapalı sistemli şekillerinden yararlanılır. Kaktüslerle, yosunlar, insan figürleri, hayvan figürleri, doğa figürleri ve minyatür evlerden yardım alınarak, minyatür bahçe veya yaşam alanı oluşturulabiliyor.

Teraryumun Yetişme Koşulları

Canlı bir ekosistem oluşturulduktan sonra, doğal görünümüyle evlerinizde değişik bir hava yansıtan bu sistem, bakımı konusunda da önemle üzerinde durulması gerekiyor. Bu konuda terrarium ile ne kadar ilgilenebileceğiniz, evinizde ki ısının bu bitkiyi yetiştirebilmek için uyumlu olup olmadığı, kullandığınız toprak, havalandırma koşulları ve ışık konusunda çoğu firma gerekli olan tüm açıklamaları yapabiliyor. Teraryumunuzun türüne göre özen göstererek sağlıklı bir bitki yetiştirebilirsiniz.

Terrarium Bitkisi İçin Hangi Siteyi Tercih Etmelisiniz?

Terrarium ile ilgili her türlü sorunuzu sorup, gerekli bilgiyi tüm detayıyla alabileceğiniz bu ürün  https://www.pikapflowerdesign.com/teraryum/ adresini ziyaret ettiğinizde karşınıza çıkabiliyor. Sağlıklı bir bitki yetiştirmek istiyorsanız, aceleci olmamalı, sabırla ürünününüz yerini sevmesine yardımcı olmalısınız. En önemlisi de bitkinizle ilgili uyulması gereken bakım tavsiyelerini dikkatle yerine getirmelisiniz.


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*