İlaçlama Motoru 

İlaçlama Motoru 

Bitkileri hastalanmasını önlemek amacıyla üzerlerine ilaçlama işlemi yapılmaktadır. Bu ilaçlama işlemi ise ilaçlama motoru adı verilen üç şekilde kullanılan ürünler tarafından gerçekleşmektedir. Son zamanlarda ilaçlama motorlarının oldukça profesyonel bir düzeyde üretildiklerini ifade etmek mümkün olmaktadır. Özellikle yeni nesil ilaçlama motorlarının pratik bir şekilde kullanıldıklarını ifade etmek mümkün olmaktadır. İşte ilaçlama motorlarının kullanım özelliklerinden bazıları:

  • Kişi isterse el ile kullanılan manuel ilaçlama motoru tercih edebilir,
  • Ya da tarlalarda daha fazla tercih edilen traktör ile kullanılan ilaçlama motorunu seçebilir,
  • Son seçenek ise uçak ya da helikopter ile ilaçlama yapılabilir. Bu yöntem çok fazla kullanılmamaktadır.

Bu üç yöntem isteğe bağlı olarak değişirken birde kullanım şekline göre de bazen zorunlu olarak seçmek durumunda kalabilirsiniz.

İlaçlama Motoru Nasıl Çalışır?

Bitki Ya da meyvelerin daha sağlıklı olması ve kirlerden, hastalıklardan arınması nedeniyle arazi sahipleri genellikle rutin halinde ilaçlama işlemi yapmak zorundadır. Ancak bu ilaçlama işlemi için öncelikle arazinin küçük bir bahçe oluşu Ya da büyük tarlalar oluşu gibi seçeneklerden dolayı uygun olan ilaçlama motoru tercih edilmelidir. Bu ilaçlama motorları ise alanlara göre çalışma şekillerde değişkenlikler göstermektedir.

Örneğin büyük tarlalarda, ilk öncelikle püskürtme deliğinde otomatik veya manuel şekillerde döndürme işlemi gerçekleşir. Ardından deliklerin bulunduğu alan kendi etrafında dönerek koni şeklinde püskürtme sağlamaktadır. Fakat eğer bir bahçe Ya da bağlara sahip iseniz, ilaçlama motorunun püskürtme boruları bitki taçlarına uygun şekillerde olmaktadır. Bu motorlarda ise iki püskürtme kısmı bulunmaktadır. Fakat kişi isterse tekli püskürtme sistemi de tercih edebilmektedir.

İlaçlama Motoru Seçenekleri 

Bağlarda, tarlalarda ya da bahçelerde bitkilerin sağlıkları açısından ilaçlama motoru ürününe sahip olup süreklilik halinde ilaçlama yöntemleri yapmalısınız. Bu ilaçlama motorları ise hava, el ya da traktör olarak üç seçeneğe ayrılmaktadır. Geniş alanlarda tercih edilen seçenek ise hava ilaçlama motorlarıdır. Bu hava ilaçlama motorları ise genellikle pamuk Ya da zeytin tarlalarında kullanımı sağlanmaktadır. Bu üç seçenekte kullanım yerlerine göre değişmektedir. https://www.sanayiden.com/ilaclama-makinasi internet sitesinde yeni nesil ilaçlama motorları sizleri bekliyor!

 

 


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*