Endüstriyel Soğutma Cihazı Kategorileri

Endüstriyel Soğutma Cihazı Kategorileri

Endüstriyel soğutma ya da soğutucu ekipmanlar belli bir ticari ürünü soğutan ya da tesislerdeki havayı nemlendiren sistem olarak ifade edilebilir. Endüstriyel soğutma cihazı, soğutabilmek için bir buhar sıkıştırması ya da hava basıncı döngüsü kullanır. Soğutucular yaklaşık bir ila 1000 ton arası soğutma enerjisine sahiptir. Bu cihazlar üç farklı tipte sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmalar hava, su ve evaporatif yoğuşmalıdır. Bu sınıflandırmaların her birinin kendi alt kategorileri mevcuttur. Endüstriyel Soğutma cihazları pistonlu, santrifüjlü, vidalı ve absorpsiyonludur.

Endüstriyel Soğutma Cihazı Bileşenleri

Pistonlu, santrifüjlü, vidalı endüstriyel soğutma cihazı elektrik motorları ile çalışırken absorpsiyonlu soğutucular buhar veya gaz türbinleri ile çalışan mekanik sistemlerdir. Mekanik soğutucular evqporatör, kompresör, kondenser, genleşme vanası olarak dört temel bileşeni sahiptir.

Endüstriyel soğutma cihazı sistemlerinde üç tip kompresör sistemi kullanılır. Bunlar pistonlu, santrifüjlü, vidalı kompresörlerdir. Bu sistemler bina içinde bulan mekanik ekipman odaları ile birlikte açık havada da yerleştirilebilirler. Sistemin çalışması, kurulması ve işleyişi hakkında bilgi alabileceğiniz https://www.termotes.com/endustriyel-sogutma-cihazlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*