ECNP Galeri’de Yılın İlk Sergisi, Farklı Malzemelerle Hayat Bulan Tasarım Bıçaklar

El yapımı KROP marka tasarım bıçaklar ECNP Galeri’de yılın ilk sergisinde meraklıları ile buluşuyor

Tasarımcı Ela Cindoruk ve Nazan Pak’ın atölye ve mağazasının da yer aldığı tasarım galerisi
ECNP Galeri, neredeyse her ay bir tasarımcıya ev sahipliği yapıyor. Bu ayın konuğu ise; KROP markasının yaratıcısı Sinan Tansal ve el yapımı tasarım bıçakları

1 Şubat’ta başlayacak olan sergide; sap ve çeliğinin elle işlendiği, her birinin farklı tasarımlara sahip olduğu fonksiyonel bıçakların, aslında ilkel bir alet sayılan bir bıçaktan çok daha fazlası olduğuna şahit olacaksınız.
Kullanılmış malzemelerin yeniden biçimlendirilerek farklı amaçlar için değerlendirildiği ve dünyada up-cycle olarak tanımlanan geri dönüşüm felsefesini benimseyen Tansal’ın tasarımları, bu nedenle de büyük ilgi görüyor. Tasarımcı, ömrünü tamamlamış malzemelere, orijinal işlevlerini ve hikayelerini de katıp, bambaşka bir alanda yeni bir değer olarak hayat veriyor.

Sapların ergonomisi ve malzemesinin yanı sıra; dünya şeflerinin ilgisini çeken çelik kalitesi ve keskin yapısı ile ulaşılabilir, kişiye özel tasarımlar olması da markayı farklı kılıyor. Sinan Tansal, bıçağın aslında hayatımızda nasıl yer kapladığına ve önemine de vurgu yapıyor.
Sergi, 24 Şubat tarihine ücretsiz olarak görülebilir

Sinan Tansal Hakkında:
Mavi Sakal grubu müzisyenlerinden, film sektörüne yaptığı protez dişleri ile tanınan diş hekimi Sinan Tansal’ın çocukluğundan gelen bıçak merakı, onu önce sap tasarımı, sonra çakı ve nihayetinde dünyaca tanınan bıçak tasımlarına kadar getirdi. Farklı materyaller, geri dönüştürdüğü malzemeler ile yaptığı saplara, kendi işlediği çelik bıçakları ekleyen Tansal; 2014 yılında başladığı uğraşını üçüncü bir meslek olarak devam ettiriyor.

ECNP Galeri Hakkında:
Ela Cindoruk ve Nazan Pak’ın 25 yıllık dostluğu ve ortaklığının meyvesi olan ECNP markası, tasarım mücevherler ve objeler ile uluslararası alanda pek çok ödül almış ve dünya çapında haklı bir gurura sahip olmuştur. Nişantaşı’nda yer alan mağaza, aynı zamanda tasarım ve üretim atölyesi ve Türkiye’nin ilk ve tek tasarıma adanmış galerisi olarak öne çıkıyor.

Tasarım dünyasında pek çok ilke imza atan Ela Cindoruk ve Nazan Pak’ın sahibi olduğu ECNP Galeri’de “İşleyen Demir: Bıçak” sergisinin yanı sıra; Cindoruk ve Pak markasına ait mücevher koleksiyonları ve ev objelerini yakından görebilirsiniz.

Sergi Adı : İşleyen Demir: Bıçak
Tasarımcı : Sinan Tansal
Marka : KROP
Tarih : 1 Şubat – 24 Şubat
Yer : ECNP Galeri / Ahmet Fetgari Sokak. No: 56/A Teşvikiye Tel: 0212.219 62 92
Sergi Açılış : 18.00


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*