Dr. Osman Baş – Fransız Askısı Neden Tercih Edilir?

Dr. Osman Baş - Fransız Askısı Neden Tercih Edilir
Dr. Osman Baş – Mayasante İzmir

İzmir Fransız askısı tercih edilmesinin sebeplerinden en önemlisi uzun süre dayanıklı olması ve kişiye istediği görüntüyü vermesidir. Kısa süreli uygulanan enjeksiyonlar etkisini çok çabuk kaybeder fakat Fransız askısını aylarca değil yıllarca kullanabilirsiniz.

Mayasante İzmir – Dr. Osman Baş

10.03.1962 İzmir doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini İzmir de tamamladıktan sonra 1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılına kadar İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hekimlik hizmeti yaptı. Aynı dönemde özel kliniğinde hizmet verdi. 2004 yılında ​ Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik Uygulama Sertifika Programını ve Hipnoz Uygulama Sertifika Programını (Yeditepe Üniversitesi) tamamlamıştır​ . 2004 tarihinden itibaren kendine ait ​ Özel Mayasante Polikliniğinde ​ medikal estetik hekimliği görevini sürdürmektedir. 2016-2018 yıllarında Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik Hekimliği Master programını tamamlamıştır. O yıldan itibaren Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik alanın çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süre içerisinde çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim , workshop ve kongreler katıldı. 2017 Tarihinden itibaren Dinamik İp Askı, Ameliyatsız yüz germe uygulamasıyla bilinen Aptos firmasının Uluslararası eğitimcisidir. Ülkemizde akıllı dolgu olarak da bilinen Ellansé dolgularının ulusal eğitim doktorluğunu yürütmektedir. Hali hazırda Medikal Estetik Hekimleri Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Dr. Osman Baş - Fransız Askısı Neden Tercih Edilir
Dr. Osman Baş – Mayasante İzmir

Bir diğer tercih edilme sebebi ise cerrahi müdahale için genç olduğunu düşünen hastalardır. Cerrahi müdahaleler yerine İzmir Fransız askısı yaptırarak hem hastanede yatmaları gerekmiyor. Hem de iyileşme süreci beklememiş oluyorlar.

Fransız Askı Nedir?

İzmir Fransız askısı son dönemlerde en çok tercih edilen germe işlemlerinden birisidir. Bu işlem sayesinde deri altına ipler yerleştirilerek kişilerin vücutlarında sarkan yerlerin toplanmasına daha sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu ipler kılçıklı ve düz olarak iki tip olarak tasarlanmıştır.

Dinamik askı da denilen bu iplerin etken maddesi polyester ve silikondur. Bu maddelerin cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İzmir Fransız askısı ameliyatsız ve acısız bir şekilde hastaya uygulanır. Bu sayede ameliyat korku olan kişiler için oldukça idealdir.

Fransız Askısının Avantajları Nelerdir?

İzmir Fransız askısı yaptıran kişilerin en büyük avantajı ameliyat olmamalarıdır. Bu yüzden hastanede yatmalarına gerek kalmaz. Vakitlerini boşa kaybetmemiş olurlar. Fransız askı çok kısa bir süre içerisinde cilde uygulanır ve kişi normal yaşantısına döner.

Fransız askısının kişilere kattığı en büyük avantaj mimiklerini kullanabiliyor olmalarıdır. Bazı işlemler ile mimiklerinizi kullanmanızı engellerken Fransız askı doğal bir görünüme sahiptir ve insanlar tarafından anlaşılmaz.

Süspansiyon etkisi ile sarkan tüm görünümü ortadan kaldırır. Psikolojik açıdan kendisini daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Dikiş olmadan, acı hissetmeden, ağrı çekmeden istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

İzmir ameliyatsız yüz germe işlemi her yaş grubuna uygulanmıyor. Bu işlemi yaptırmak için 35 yaşını doldurmuş ve en fazla 70 yaşında olmak gerekiyor. Bu yaş aralığında ve yüz germe işlemine ihtiyacı olduğunu muayeneler sırasında görülen kişilere yüz germe işlemi uygulanıyor.

Daha önce yüz felci geçmiş ve yüz asimetri hastası olan kişiler, yüzünde aşırı sarkma olan kişiler için İzmir ameliyatsız yüz germe işlemi uygundur. İşlemin uygulanabilir olması için kişilerin yüz yapısının ince ve hafif gevşek olması gerekir.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

İzmir ameliyatsız iple yüz germe yöntemi olarak ip çeşidi tercih edebilir. Kilit askı denilen yöntem kullanılabilir. Yüz germe işlemi için Hyalüronik asit ve botulinyum toksin ekleme yöntemleri de kullanılır. Bu sayede daha iyi sonuçlar elde edilebilir. İzmir ameliyatsız iple yüz germe işleminin yapılması için öncelikle hasta muayene edilir.

Hastanın cilt problemleri ve germe işleminin hangi noktalardan yapılacağı belirlenir. Hastanın isteği doğrultusunda yüzün tamamı ya da belirli bir kısmı için ip uzunlukları ayarlanır. İşlemden önce cilt temizlenir ve lokal anestezi uygulanır. Ardından deri altına belirlenen noktalardan ipler yerleştirilmeye başlar. Tüm iplerin deri altına yerleştirilmesi yarım saat ile bir saat arasında değişiklik gösterebilir. İşlem bittikten sonra ciltte hafif kızarlıkların ve şişliklerin olması normaldir. Birkaç saat içerisinde eski haline dönecektir. Bu işlem İzmir ameliyatsız yüz germe işleminden farklıdır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Etkisi Ne Kadar Sürer?

İzmir iple yüz germe işleminin etkisi 1 yıl ile 6 yıl arasında değişiklik gösterir. Bunun sebebi cilt bariyerinin yıl içerisindeki değişimi ve kişinin alkol, sigara gibi maddeleri kullanıyor olmasıdır. Bazı kişilerde 5 yıl süren bir kalıcılık etkisine de rastlanmıştır.

Ameliyatsız İple Yüz Germe Fiyatları Nelerdir?

İzmir ameliyatsız iple yüz germe işlemi için kesin bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Bunun sebebi uygulama yapılacak alanın genişliği ve uygulanacak ip miktarına bağlı olarak değişir.

Kişinin cildinin yapısı, sarkma miktarı değişiklik göstereceği için fiyat kişiye özel olarak belirlenir. Kişi muayene olduktan sonra yüzün ihtiyacına göre İzmir ameliyatsız iple yüz germe işlemleri belirlenir ve buna göre fiyat verilir.


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*