Photo Maraton İstanbul 2019

PhotoMaraton İstanbul 2019

Etkinliğin 1. Günü
Tarih : 02 KASIM 2019
Başlama Saati : 10:30
Bitiş Saati : 00:30
Yer : Sirkeci Tren Garı

PhotoMaraton İstanbul, 2019 yılında 02 Kasım Cumartesi günü saat 10.30 da Sirkeci Tren Garı’nda başlayacaktır.

Fotoğraf makineleri ile 12 Tema / 12 Saat / 12 Fotoğraf konsepti,
Analog fotoğraf makineleri ile 4 Tema / 8 Saat / 4 Fotoğraf konsepti,
Cep Telefonları ile 4 Tema / 12 Saat / 4 Fotoğraf konsepti ve
Video Kategorisinde 1 Tema / 1 Video (9 dakika) ile
katılımcılar eğlenceli bir gün geçirecekler.
Geçtiğimiz sene 1101 kayıtlı katılımcının yer aldığı PhotoMaraton İstanbul, 2 gün boyunca devam eden, kar amacı gütmeyen, tema odaklı, zamana karşı yarışılan, ödüllü fotoğraf etkinliğidir. Sonunda para ödülü yoktur, sponsorlardan temin edilen hediyeler vardır. Amacın sadece yarışmak ve ödül kazanmak olmadığı bu fotoğraf etkinliğinde yeteneğinizi sınayabilecek, yeni fotoğraf dostları ile tanışabileceksiniz.

Etkinliğin 1. Günü – 02 KASIM Cumartesi
Katılımcılar sabah saatlerinde Sirkeci Tren Garı‘ndaki kayıt masalarından yaka kartlarını ve t-shirtlerini teslim alır. Teslim, saat 10:30’da gerçekleşir.
1. istasyon olan Sirkeci Tren Garı‘nda saat 12.00 de genel katılım için 4 adet fotoğraf teması açıklanır. (Temalar önceden bilinmez.) Daha sonra sırası ile 4 adet Analog fotoğraf teması, 1 adet Video Kategori teması ve en son 4 adet CepPhotoMaraton teması açıklanır.
Genel kategorideki katılımcılar, açıklanan temaları 4 saat içerisinde fotoğraflar ve ikinci istasyon olan Eyüp meydanına en geç saat 16.00‘da gelir. Eyüp istasyonunda yeni 4 tema daha açıklanır ve üçüncü istasyon olan Galata Kulesi’ne saat 20.00‘de varırlar. Galata’da açıklanacak son 4 temaya ait fotoğrafları da çekip saat 21.00’den itibaren Taksim metrosu giriş kısmında bulunan Kültür A.Ş. Sergi Salonundaki fotoğraf teslim noktasında fotoğrafların teslimini gerçekleştirerek etkinliği tamamlar. Son teslim saati 00.30’dur.
Analog katılımcılar, Sirkeci istasyonunda açıklanan 4 analog temasını, kendilerine kayıt masasında sunulacak filmlere çalışılarak, saat 20.00’de Galata Kulesi istasyonunda film teslimi ile etkinliği tamamlar.
Video Kategori katılımcıları, Sirkeci istasyonunda açıklanan video teması özelinde hazırlayacakları sesli/müzikli videoyu 3 Kasım 2019 Saat 12.00’ye kadar “İsim Soyisim / #photomaratonistanbul” başlığı ile YouTube veya Vimeo platformlarında halka açık olarak paylaşır.
CepPhotoMaraton katılımcıları, Sirkeci istasyonunda açıklanan 4 temaya ait fotoğrafları 2 Kasım 2019 Saat 23.59’a kadar “#photomaraton” ve “oneistanbul” etiketleri ve “tema numarası” ile herkese açık olan Instagram hesaplarından yükler.
Fotoğrafların, tema açıklama sıralamasına göre çekilmesi şart değildir. Ancak açıklanan her tema için bir adet fotoğraf çekilmesi gerekmektedir.
Genel kategorideki katılımcıların bütün istasyonlarda olduklarını kanıtlayabilmeleri için her istasyonda açıklanacak PM ikonlarını da fotoğraflamaları gerekmektedir.
Katılımcılar her istasyonda kurulacak teslim noktalarında, o zamana kadar açıklanan temalara ait fotoğraflarını teslim edebilir ve etkinliği tamamlayabilir. Eyüp istasyonunda 4 fotoğraf,
Galata Kulesi istasyonunda 8 fotoğraf,
Taksim istasyonunda 12 fotoğraf teslimi yapılabilir.
Teslim noktasında katılımcıların SD kartları teslim alınır, temalara ait fotoğrafları kopyalanır ve SD kartları geri verilir.
Genel kategoride 12 adet temaya ait tüm fotoğrafları teslim eden katılımcılara katılım sertifikaları verilir.
Fotoğraflar, kayıt numaralarına ve temalara göre klasörlenir ve seçici kurula sunulmak üzere kontrolleri yapılır.
Ödül Töreni Günü
Ödül töreni günü ve mekanı açıklanacaktır.

Tören, 2019 yılı içerisinde gerçekleşecektir.

Sabah saatlerinde jüriler, önce ayrı ayrı kendi tema birincilerini belirler.
Her jürinin seçmiş olduğu tema birincileri, kendi aralarında toplu halde bir kez daha oylanır ve İstanbul tema birincileri belirlenir.
Katılımcılar için öğleden sonra ücretsiz konferanslar, paneller, söyleşiler ve gösteriler bulunur.
Katılımcılar, sponsorlarların stantlarını gezebilir, network yapabilir ve kokteyle katılabilir.
Ödül töreni sırasında önce Video kategorisi birincisi, sonra CepPhotoMaraton birincileri, sonrasında Analog Kategori birincileri ve son olarak PhotoMaraton birincileri açıklanır. Her tema için ayrı birinciler seçilir.
Tema birincileri, yarışmacı adı ve fotoğrafların gösterilmesi ile birlikte katılımcılarla paylaşılır ve daha sonra internet sitesinde açıklanır.
Kazananlara PhotoMaraton kupası ve sponsorlardan elde edilen ödüller, hediyeler sunulur.


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*