PARAPHRASING

PARAPHRASING
Paraphrasing kısaca bir metnin anlamı aynı kalmak koşuluyla şekil olarak değiştirilmesi anlamına gelmektedir. Paraphrasing bir çeşit dolaylı alıntılama olduğundan dolayı, profesyonel çeviri hizmeti veren tercüme büroları haricinde profesyonel ve teknik bilgisi olmayan kişiler tarafından yapıldığı takdirde yaptırımı olan intihal suçuna dönüşebilmektedir. Çeviri siparişinizin alanı ne olursa olsun, akademik çeviri, teknik çeviri, hukuki çeviri, tıbbi çeviri, medikal çeviri veya web sitesi çevirisi gibi paraphrasing her zaman ihtiyaç duyulan bir ek ifade biçimidir. Gerek eğitim amaçlı gerek iş amaçlı gerekse kişisel olan her işiniz için paraphrasing doğru yöntemlerle yapılmadığı takdirde, karşınıza büyük sorunlar getirebilir. Bu sebepten, paraphrasing hizmeti almadan önce mutlaka çalışacağınız çeviri merkezi hakkında bilgi edinmeniz şart.
Belgeler ve Referanslar Çok Önemli

Sizin için çok önemli olan metin ve belgeleriniz için paraphrasing hizmeti almadan önce çeviri bürosu hakkında mutlaka bilginiz olmalı. Çeviri sektörünün günden güne daha popüler ve talep edilen bir hizmet haline gelmesi ile piyasada birçok firma faaliyet göstermeye başlamıştır. Fakat hepsinin aynı kalitede çeviri hizmeti sunması mümkün değil. Bu noktada siz müşterilere araştırma yapmak düşmektedir. Kısa bir araştırma ile çalışacağınız çeviri bürosunun belge ve referanslarına bakmak ve hatta müşteri değerlendirmelerini okumak size gerekli bilgiyi sağlayacaktır. Örneğin, herhangi bir müşterinin hızlı çeviri hizmeti alamadığını belirtmesi, sizin de siparişinizi vermeden önce dikkat etmeniz gereken noktalardan biri olduğunu göstermektedir.

Kaliteden Ödün Vermeyin

Daha ucuz olması adına seçeceğiniz herhangi bir çeviri bürosu ya da bilgisayar tabanlı çeviri hizmeti sunan bir çeviri platformu sonrasına sizin için çok daha büyük sorunlar oluşturabilmektedir. Bu sebepten, daha ucuz olması adına seçeceğiniz herhangi bir çeviri bürosu, sonrasında daha maliyetli olabilmektedir. Eğer kurumsal ve profesyonel bir tercüme bürosu ile çalışırsanız gerek her daim karşınızda bir muhatap bulma gerekse karşılaşabileceğiniz en ufak bir problemde revize hizmeti ile yarı yolda kalmazsınız. Türkiye’nin ilk ve tek ISO Kalite Belgeli online çeviri bürosu Çevirimvar, profesyonel çevirmen kadrosu ile 7 gün 24 saat çeviri hizmeti sunmaktadır.


sponsorlu bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*