Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfağınız için bir masa almak istediğinizde rahat kullanım ve mutfağınıza uyumlu olması için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Mutfak masası seçmenin püf noktalarını sizin için derledik…

Eğer mutfağınız küçük ise katlanabilir özellikte bir masa almanızı öneririz. Bu sayede gerektiğinde masanızın tam olarak açıp genişletebilir, kullanılmadığında katlayıp kenara alabilirsiniz. Sandalyelerin de aynı şekilde katlanabilir olması gerektiğinde yer açmak için faydalı olacaktır.

Masanın yüksekliği birlikte kullanacağınız sandalyelerle uyumlu olmalıdır. Mümkünse masa alırken takımı olan sandalyeleri almayı tercih edin. almadan önce sandalyeye oturarak rahat bir şekilde yemek yemeye uygun mu bakın.

Mutfağınız ortalama bir büyüklük ya da üzerindeyse ve masayı duvara değil de mutfağın bir kenarına konumlandıracak iseniz tercihen 4 kişilik yuvarlak bir masa almanızı öneririz. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi güzel duracaktır.

mutfak masası seçerken nelere dikkat etmeli

Mutfak masası seçerken mutfağınızla uyumlu bir renkte olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfakta aşırı renk olmasından kaçının. Bu hem gözü yorar hem de mutfağı küçük gösterir. Özellikle küçük mutfaklarda beyaz ya da krem renkli masa tercih edilmelidir.

Evde küçük çocuk varsa her türlü çarpma ihtimaline karşı yuvarlak ya da yuvarlatılmış köşeleri olan bir masa tercih etmek daha güvenli olacaktır.

Sürekli olarak mutfakta vakit geçiriliyor, yemek burada yeniyorsa kolay silinebilir, dayanıklı ve kaliteli bir masa tercih edilmelidir.

Mutfak masasının özellikleri kadar rahat kullanım için mutfak sandalyeleri de önemlidir. Çok ağır olmayan tercihen tek elle rahatça kaldırıp hareket ettirebileceğiniz, oturma yeri rahat, sırt kısmı ergonomik olanlarını tercih edin. Yerleri çizmemesi için ayaklarında ya da ayaklarının altında plastik başlık ya da keçeden bantlar olmasına dikkat edin.